ZDROWA ŻYWNOŚĆ

„Jesteśmy tym co jemy”

zdrowa żywność

Ważnym elementem działalności naszej placówki jest budzenie świadomości dotyczącej zasad zdrowego żywieniaoraz kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych nie tylko wśród dzieci ale także rodzin skupionych wokół przedszkola. Posiłki sporządzane na terenie przedszkola oparte są o ekologiczną żywność sprowadzaną z firmy BIO - Planet.

Dobrze zbilansowana, pełnowartościowa dieta ma znaczący wpływ na podwyższenie koncentracji. Serwowana w przedszkolu żywność przygotowana będzie z produktów jak najmniej przetworzonych. Zadbamy o ograniczenie do niezbędnego minimum produktów zawierających biały cukier oraz zastępowanie wspomnianego cukru innymi lepiej tolerowanymi „zdrowszymi” cukrami.

Jedna z naszych misji to kształtowanie w dzieciach dobrych nawyków żywieniowych na całe życie. Chcemy w ten sposób ochronić naszych wychowanków przed wzrastającym problemem otyłości, pomóc im uniknąć kłopotów z próchnicą, oraz zredukować ryzyko nadpobudliwości, która często jest powodem nadużywania przez dzieci słodyczy. Dobrze zbilansowana, pełnowartościowa dieta ma bezpośredni wpływ m. in. na poprawę koncentracji oraz podwyższenie poziomu ogólnej aktywności życiowej ludzi w każdym wieku :o)