NISKI POZIOM HAŁASU

Zgodnie z najnowszymi raportami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) dopuszczalny poziom hałasu w wielu dzielnicach miasta często przekracza dozwolone normy. Najbardziej wrażliwi na działanie hałasu są ludzie młodzi oraz małe dzieci. Z raportu WIOŚ wynika, że poza uciążliwością odzwierciedlającą się szybszym zmęczeniem i dekoncentracją, hałas w skrajnych przypadkach powoduje uszkodzenie słuchu.

Przeciwdziałając temu problemowi podjęliśmy wyzwanie - „uciec od miejskiego zgiełku, a jednocześnie być blisko centrum”. Udało się! Aleja Kasztanowa to cicha i spokojna uliczka, prowadząca do Parku Decjusza. Tu naprawdę można odpocząć. Pisząc o hałasie nie można pominąć faktu, że natężenie dźwięków w grupie bawiących się dzieci śmiało może konkurować z hałasem drogowym czy przemysłowym :o)

Aby zapobiec szybkiemu zmęczeniu i dekoncentracji dzieci, w salach przedszkolnych zajęcia prowadzone będą w dwóch kilkunastoosobowych grupkach.

cisza