O NAS

Edukację leśną dla dzieci rozpoczęliśmy w 2014 roku. Znaczna część programu nauczania naszego przedszkola oparta jest o działania terenowe. Poprzez codzienne obcowanie z przyrodą staramy się rozbudzać w dzieciach naturalną ciekawość, chęć obserwowania i odkrywania bogactw środowiska naturalnego. Naszym zadaniem jest kształtowanie w każdym dziecku postawy „opiekuna świata" odpowiedzialnego za jakość życia na Ziemi. Zdaniem ekspertów rosnący wciąż odsetek zaburzeń rozwojowych i emocjonalnych wśród dzieci (m.in. deficyt uwagi, nieprawidłowości procesów Integracji Sensorycznej, agresja, depresje, otyłość i wiele innych) mają swoje podłoże w braku systematycznego kontaktu ze środowiskiem naturalnym.

WYPRAWY DO LASU, PARKU I PRACE OGRODOWE DAJĄ DZIECIOM SPOKÓJ, MOŻLIWOŚĆ STOPNIOWEGO WYCISZENIA SIĘ ORAZ ODZYSKANIA RÓWNOWAGI A TAKŻE ZDOBYWANIA WIEDZY W PRZYJAZNYCH WARUNKACH.CHCEMY UMOŻLIWIĆ DZIECIOM RADOSNY, TWÓRCZY I HARMONIJNY ROZWÓJ. CHCEMY BY LAS BYŁ DLA DZIECI ŹRÓDŁEM WYTCHNIENIA - ALTERNATYWĄ DLA WZRASTAJĄCEGO WCIĄŻ POZIOMU WYZWAŃ EDUKACYJNYCH BĘDĄCYCH CZĘSTO ŹRÓDŁEM STRESU, FRUSTRACJII INNYCH TRUDNOŚCI EMOCJONALNYCH.