ZAJĘCIA PLASTYCZNE

cisza

Malowanie, rysowanie, wycinanie, wydzieranie, wyklejanie to wspaniała możliwości wyrażenia własnych myśli i uczuć, których dziecko nie byłoby w stanie opowiedzieć słowami. Staje się to możliwe przy użyciu najrozmaitszych technik plastycznych. Niezliczone kolory farb, kredek, plasteliny, modeliny, papieru, nożyczki, klej,... można by tak wyliczać bez końca.

W ramach warsztatów „Mogę wszystko” staramy się odkrywać przed dziećmi coraz ciekawsze sposoby rozwijania wyobraźni i aktywności twórczej oraz zdolności manualnych. Udział w warsztatach umożliwi dzieciom systematyczne zaspokajanie swoich potrzeb artystycznych. Umożliwia również poznawanie wciąż nowych technik (również takich, które wymagają zorganizowania specjalnego kącika do pracy przez co trudno je zorganizować w domu).

Program jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez MEN /Dz.U. Nr4/2009 – Rozporządzenie MEN z dn. 23 grudnia 2008r.