Malowanie, rysowanie, wycinanie, wydzieranie, wyklejanie to wspaniała możliwości wyrażenia własnych myśli i uczuć, których dziecko nie byłoby w stanie opowiedzieć słowami przy użyciu najrozmaitszych środków plastycznych.

Niezliczone kolory farb, kredek, plasteliny, modeliny, papieru, nożyczki, klej,… można by tak wyliczać bez końca. W ramach warsztatów „Mogę wszystko” staramy się odkrywać przed dziećmi coraz ciekawsze sposoby rozwijania wyobraźni i aktywności twórczej oraz zdolności manualnych. Udział w warsztatach umożliwi dzieciom systematyczne zaspokajanie swoich potrzeb artystycznych oraz poznawanie wciąż nowych technik plastycznych (również takich, które wymagają zorganizowania specjalnego kącika do pracy przez co trudno je zorganizować w domu). Program jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez MEN /Dz.U. Nr4/2009 – Rozporządzenie MEN z dn. 23 grudnia 2008r.