SONY DSC

Muzykoterapia Dogłębna – Komórkowa (MDK),

jest innowacyjną metodą terapeutyczną, której przypisuje się bardzo wysoką skuteczność.Opiera się na kilkunastu technikach opracowanych przez dr Barbarę Romanowską, które powstały na podstawie badań nad dźwiękiem, przeprowadzonych w USA i Francji. Badania naukowe przeprowadzone przez dr Barbarę Hero w Lambdoma Institute udowodniły, że każdy z organów wewnętrznych człowieka, jak również jego neuroprzekaźniki, posiadają swoje własne częstotliwości zdrowia. Czyli chcąc być zdrowym, należy się do nich dostroić, ponieważ dysharmonia oznacza chorobę.

Badanie Fabiena Mamana wykonane w 1981 roku na Uniwersytecie w Paryżu pokazało komórkę nowotworową HeLa, która uległa rozpadowi podczas działaniu na nią dźwięków skali C-dur. Doszło do jej rozpadu, z powodu jej ułomności w dostrojeniu się do odpowiednich częstotliwości. Wspaniałą informacją jest fakt, że komórki zdrowe pozostały nienaruszone. Co więcej doszło do dodatkowego ich odżywienia.

Barbara Romanowska – wykorzystała te wyniki badań i stworzyła metodę, dzięki której stan zdrowia pacjentów można bardzo efektownie poprawiać Muzykoterapia dogłębna komórkowa może przyjść z pomocą około 250 chorobom.

Zasada działania, to dostrajanie chorych komórek ciała i organów wewnętrznych do ich naukowo odkrytych częstotliwości.

Metoda muzykoterapii dogłębnej komórkowej, wykorzystuje falę dźwiękową podaną przez wibrujący kamerton, która wnika głęboko w komórki, ponieważ jej długość ma co najmniej 1 m.

MDK pomaga w problemach takich jak np.:

– choroby autoimmunologiczne (np. nowotwory, Hashimoto …)

– choroby układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze …)

– choroby układu nerwowego (np. autyzm, migreny …)

– choroby układu trawiennego (np. choroby trzustki, wątroby i dróg żółciowych,

  choroby jelit …)

– choroby psychiczne (np. depresje, anoreksja, bulimia …)

– nadwaga

– nałogi (np. uzależnienie od narkotyków, papierosów, alkoholu …)

– urazy

– kontuzje

– i wiele wiele innych.


Jan Szlachta – absolwent klasy śpiewu Akademii Muzycznej w Krakowie, dyplomowany muzykoterapeuta. Muzyka towarzyszy mu od najmłodszych lat, bo już od przedszkola, gdzie uczył się grać na skrzypcach. Z zagadnieniami fali, rezonansu, oporu rezonansowego i innymi spotkał się podczas wykładów u Profesora Wojciecha Jana Śmietany. Wiedza zdobyta, podczas arcyciekawych zajęć znalazła potwierdzenie w Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej. Kurs MDK ukończył w Akademii Dźwięku Barbary Romanowskiej (twórczyni tej metody). Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi oraz z osobami dorosłymi.