Zajęcia Karate prowadzone są przez wielokrotnego Mistrza Świata Karate Tradycyjnego Pawła Janusza – twórcę i właściciela cieszącego się doskonałą renomą i niesłabnącą popularnością Przedszkola Sportowo – Tanecznego Tygrysek oraz Akademii Karate Tradycyjnego w Niepołomicach. Dzięki swojej wieloletniej pracy z dziećmi i młodzieżą Sensei Paweł daje swoim uczniom wiele radości i zabawy a także możliwość osiągnięcia doskonałej formy fizycznej. Wielokrotnie nagradzany jako najlepszy trener dziecięcy Polski, Sensei Paweł wielu swoich podopiecznych doprowadził do pełnego mistrzostwa w Karate Tradycyjnym.

Dlaczego zajęcia Karate?

Karate jest jedną z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu, wpływających na harmonijny rozwój ciała ludzkiego.

Systematyczny trening sportowy z wykorzystaniem elementów Karate to nie tylko możliwość wszechstronnego rozwoju ale także wspaniała przygoda i świetna zabawa.
Systematyczne treningi wywierają widoczny wpływ na podwyższenie sprawności fizycznej, rozwój koordynacji wzrokowo – ruchowej. Stanowią również doskonałą profilaktykę wad postawy. Zajęcia prowadzone są we wspaniałej atmosferze humoru i zabawy (to jednak nie zwalnia uczniów z konieczności utrzymania wysokiego poziomu koncentracji i dyscypliny:)

Podczas zajęć dzieci zdobywają również bardzo ważną w procesie edukacji umiejętność budowania dobrych relacji (wzajemnego szacunku i zaufania) z nauczycielem.