CZYSTE POWIETRZE

Ponad 200 dni w roku normy zanieczyszczenia powietrza w Krakowie są przekroczone. Z informacji opublikowanych przez grupę „Krakowski Alarm Smogowy” , cytowanych również na łamach Gazety Krakowskiej wynika, że oddychając powietrzem w mieście każdy mieszkaniec (w tym również dzieci) wypala rocznie ponad 2,5 tys. papierosów!

Dzieci nie mogą oddychać smogiem - nałogowo palić papierosów!

W celu zmniejszenia niekorzystnych dla zdrowia dzieci warunków budynek przedszkola wyposażony zostanie w zaawansowany antysmogowy system wentylacj zadaniem tej technologii jest oczyszczanie (w znacznym stopniu) powietrza z pyłów zawieszonych oraz innych szkodliwych dla zdrowia substancji. Filtry podlegają wymianie kilka razy w roku. Instalacja gwarantuje dzieciom możliwość oddychania stale dostarczanym do sal czystym powietrzem (bez konieczności wyjazdu z Małopolski). To bardzo ważne, zwłaszcza podczas ogłaszanych systematycznie w okresie zimowym alarmów smogowych. Instalacja antysmogowa przyniesie również ulgę, ochron alergikom cierpiącym z powodu wiosenno-letniego pyleniem roślin.