KADRA

Przed zapoznaniem się z kadrą przedszkola zachęcamy do przeczytania kilku słów „o nas”.

Kochane przedszkole to niepubliczna placówka, która oprócz bogatej oferty edukacyjnej zapewnia swoim podopiecznym również ochronę zdrowia.

Pamiętajmy, że kluczem do rozwoju dziecka jest przede wszystkim dobra forma fizyczna.

Naszym celem jest stworzenie przedszkola - „miejskiego sanatorium”, w którym dzieci na co dzień bawią się, uczą i co najważniejsze wypoczywają bez konieczności wyjazdu z miasta. Podstawowym problemem Krakowa w ostatnich latach jest silnie zanieczyszczone powietrze. Efektem tego nieprzychylnego „mikroklimatu” jest zdecydowanie wyższa niż w innych regionach kraju liczba zachorowań wśród dzieci na choroby górnych dróg oddechowych, alergii czy nawet astmy.

W trosce o zdrowie wszystkich dzieci, proponujemy zatroskanym i jednocześnie „zabieganym” rodzicom możliwość ochrony zdrowia naszych pociech bez konieczności wyjazdu z miasta.

Nasze rozwiązanie to wtórna metoda oczyszczania powietrza - „ucieczki” przed smogiem. „Antysmogowy System Wentylacji” stworzony na potrzeby przedszkola to „cudowny wynalazek”, umożliwiający naszym dzieciom oddychanie pełną piersią, oczyszczonym (w około 60-70%) z pyłów i alergenów, zjonizowanym i odpowiednio nawilżonym powietrzem przez około 8 godzin dziennie. W salach przedszkolnych (zgodnie z zaleceniami specjalisty alergologa dziecięcego) raz dziennie rozpylana będzie również solanka. W trosce o zdrowie naszych podopiecznych, dbamy nie tylko o czyste powietrze, ale także zdrową, dobrze zbilansowaną żywność, niski poziom hałasu i stały kontakt dzieci z przyrodą.

Pamiętajmy, że kluczem do edukacji dzieci jest zabawa.

Przygotowana przez nas oferta edukacyjna, oprócz podstawy programowej MEN uwzględnia również bardzo popularne, „lubiane” przez dzieci zajęcia dodatkowe. Uczestnictwo w zajęciach plastycznych, muzycznych, przyrodniczych, gimnastycznych, czy karate przynoszą dzieciom wiele radości a także możliwość wszechstronnego rozwoju. Zależy nam na tym, aby dziecko po powrocie z przedszkola do domu mogło poświęcić czas na relaks i zabawę ze swoją kochaną rodziną (bez konieczności wyjazdu na dodatkowe zajęcia edukacyjne). Głównym celem proponowanego przez nas programu edukacyjnego jest stopniowe, rzetelne przygotowywanie dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole. Zwracamy uwagę nie tylko na rozwój wiedzy i umiejętności. Staramy się przede wszystkim zadbać o rozwój osobowości, wrażliwości na potrzeby innych oraz zamiłowanie do środowiska przyrodniczego.

"NASZE FUNDAMENTY”

czyli organizatorzy i kadra przedszkola

Teresa Tkaczyk – Szlachta (właściciel i dyrektor)

Przede wszystkim mama Stefana i Tary. Wieloletnia współpraca z Urzędem Miasta Krakowa oraz MPGO w ramach organizacji programu edukacyjnego z zakresu ochrony środowiska dla dzieci i młodzieży „Pogadaj z gadem co zrobić z odpadem”, „Czysta Akcja”. Autorka licznych opracowań z zakresu ochrony środowiska opublikowanych na zlecenie Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa oraz ZIKiT. Organizator licznych imprez kulturalno – edukacyjnych oraz rozrywkowych dla dzieci i młodzieży. Instruktor nowoczesnych form gimnastyki, Nauczyciel języka angielskiego dla dzieci najmłodszych.

Robert Chrzanowski (właściciel) - patron przedszkola :o)

Bez niego nic by się nie wydarzyło. Zabezpiecza nasze finanse. Jako broker ubezpieczeniowy dba również o bezpieczeństwo naszych podopiecznych oraz kadry przedszkolnej. W przyszłości w ogródku przedszkolnym stanie jego popiersie z czekolady! :o)

Aleksandra Czyżewska - to czego nie da się pokolorować radością, koloruje farbami.

Malarka, projektantka ubioru, fotograf, instruktor yogi dla dorosłych i dzieci. Dzięki swym niezmierzonym pokładom kreatywności i wewnętrznej harmonii sprawia, że nasze przedszkole jest dziełem sztuki, które wprawia w zachwyt zarówno dorosłych jak i najmłodszych odbiorców. Wraz z kadrą przedszkolną podczas zajęć plastycznych przekazuje swój talent wszystkim naszym podopiecznym.

Edukacja prowadzona jest w oparciu o podział na cztery grupy rozwojowe. Głównym kryterium podziału jest wiek dziecka. Bierzemy również pod uwagę m.in. dojrzałość społeczną wiedzę, umiejętności oraz umiejętność skupiania uwagi podczas zajęć edukacyjnych). Zależy nam na tym aby poziom grupy odpowiadał aktualnym potrzebom dziecka tak aby mogło czuć się komfortowo i bezpiecznie Nad każdą grupą opiekę sprawują wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele wychowania przedszkolnego (posiadający uprawnienia do prowadzenia grup w edukacji przedszkolnej). Przedszkole zatrudnia etatowo również anglistę, który w ciągu dnia prowadzi zajęcia oraz gry i zabawy z dziećmi w języku angielskim.